ההרשמה ללימודים במסלול וידאו נסגרת ב- 18.8.22

המחלקה לאמנויות המסך מכשירה את הסטודנטים והסטודנטיות ליצור קולנוע עצמאי, מסקרן, מרתק ומאתגר. אנימציה וקולנוע נפגשים על מסך המחשב, הטלוויזיה, הקולנוע או הסמארטפון, בגלריה ובמוזיאון. מרחב הפעולה של המחלקה כולל את תכניות ומסלולי האנימציה, הקולנוע העכשווי והווידאו, ויוצר קשר בין הקולנוע לשדה האמנות ככלי ביטוי.

אנו מעודדים יצירת אנימציה, קולנוע וניו מדיה, כאפשרויות לביטוי אישי ואמנותי ושואפים להבין וללמד את יסודות השפה הקולנועית ובמקביל לחקור ולפתח עקרונות למבנה צורני חדש שונה וייחודי. לסטודנטים יש אפשרות מופלאה וייחודית לברוא עולמות, להפיח בהם רוח חיים באמצעות התנועה והכוריאוגרפיה ולמלאם בתוכן באמצעות הסיפור. כל זה יכול להתרחש באמצעות עיפרון פשוט על גבי נייר, תזוזת חפצים במרחב, או באמצעות טכנולוגיות דיגיטאליות, תוכנות תלת ממד או באמצעי המציאות המדומה העכשוויים ביותר. יוצרות הווידיאו ויוצרי הקולנוע יכולים להשתחרר מהנרטיב ולהפוך את המצלמה שבידיהם לכלי כתיבה – כלי רישום גמיש ושנון כמו שפה כתובה, שירה, פיסול או ציור המבקש להביע תשוקות, מחשבות ורעיונות, או לחילופין לתעד ולספר סיפור. האנימציה, הקולנוע העכשווי, הווידאו ארט הנסיוני – פוגשים זה את זה על גבי המסך.

תכנית הלימודים משלבת את תחומי הקולנוע, הווידאו והאנימציה ומכשירה את הסטודנטים לפתח מבט חד ושפה אישית, כדי ליצור אנימציה קלאסית, סטופ מושן, תלת-מימד, קולנוע תיעודי, אישי וניסיוני, אמנות וידאו וניו מדיה המנוסחת בכלים ובמדיום, ומרחיבה את גבולות השפה באמירות ושאלות בעלות משמעות ותוקף חברתי, פוליטי, ביקורתי, אישי ותרבותי.

בוגרות המחלקה ובוגריה הם יוצרים מובילים, בארץ ובעולם: בקולנוע העצמאי ובתעשיית הגיימינג, בטלוויזיה ובחברות הטכנולוגיה. המכנה המשותף להם הוא היותם אמנים רב-תחומיים ומקצועיים, בעלי תשוקה ליצירה תוך ביטוי עצמי מקורי במרחב הפעולה שבין אמנות, קולנוע, אנימציה ומדיה אינטראקטיבית.

הכירו את המחלקה
Group