למה בצלאל

 • פורצת דרך מאז 1906

  בצלאל הוקמה ב– 1906 על ידי האמן בוריס ש"ץ כ"בית מדרש למלאכות האומנות", והיא היום האקדמיה המובילה לאמנות, לעיצוב ולארכיטקטורה בישראל, ואחת האקדמיות החשובות בעולם.

  בצלאל הינה אקדמיה פורצת דרך: רוב תכניות הלימודים בה היו הראשונות מסוגן בישראל כשנפתחו. היא מתאפיינת במהירות תגובותיה לשינויים תרבותיים ובגאוותה על דורות הבוגרים שלה, חוד החנית של האמנים, המעצבים והארכיטקטים הישראליים בארץ ובעולם. בזכות התשוקה ליצירתיות וההקפדה על איכות ומצוינות מובילה בצלאל כבר למעלה ממאה שנה את השיח התרבותי והאמנותי במדינת ישראל, וממלאת תפקיד מכריע בעיצוב זהותה התרבותית של המדינה.

  Group
 • בקדמת הטכנולוגיה

  בצלאל, בה למעשה נולדה האמנות הישראלית, חרטה על דגלה לשמר את המסורת, המורשת וההיסטוריה ולצד זאת לפעול תמיד בקדמת הטכנולוגיה ובחזית היצירה העולמית. מגוון הסדנאות והמכשור הקיימים באקדמיה הם מהמתקדמים בארץ, ולצד קורסים מסורתיים, מתקיימים קורסים לפיתוח אפליקציות, משחקי מחשב, עיצוב אינטראקטיבי בסביבה דיגיטלית, טכנולוגיות והדפסות תלת ממד, עיצוב מכשור פורץ דרך וכן שיתופי פעולה של המחלקות השונות עם חברות טכנולוגיות ותעשיית ההייטק. בצלאל מכשירה את הסטודנטים והסטודנטיות ליצירה, עיצוב ופיתוח חדשני בכדי שבוגריה יהיו הראשונים להשתלב כמעצבים בעמדות מפתח בשוק הטכנולוגי המתקדם.

  Group
 • מחלקות האקדמיה

  בבצלאל 9 מחלקות ללימודי תואר ראשון: עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, תקשורת חזותית, אמנות, אמנויות המסך (אנימציה ווידאו), צילום, צורפות ואופנה, ארכיטקטורה ותואר עיוני בתרבות חזותית וחומרית*.

  כמו כן, בצלאל מציעה גם מסלול משותף עם הפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטה העברית וכן עם הפקולטה לחינוך – במסלול מיוחד המאפשר לסיים את הלימודים בבצלאל בשילוב עם תעודת הוראה. המפגש שמתקיים באקדמיה, בין מעצבים ואמנים מכל התחומים, מאפשר לסטודנטים שיתופי פעולה חוצי מחלקות.

  בנוסף, מקיימת בצלאל 5 תכניות לתואר שני, המיועדות לבוגרי תואר ראשון ממגוון תחומים ומוסדות לימוד: תואר שני באמנויות, תואר שני בעיצוב תעשייתי (במסלולים ׳אודות עיצוב׳, ׳ניהול עיצוב׳ ו׳עיצוב וטכנולוגיה׳), תואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות (במסלולי 'אוצרות' ו'ביקורת'), תואר שני בעיצוב אורבני ותואר שני בתקשורת חזותית.

  *הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

  Group
 • המרצים המובילים בארץ

  המרצים בבצלאל הם מן האמנים, האדריכלים והמעצבים המובילים בישראל. מעצבים העובדים עבור החברות המובילות בארץ ובעולם, בהייטק, בחברות עסקיות ובמוסדות התרבות; אמנים המציגים תערוכות יחיד במוזיאונים הנחשבים בעולם; אדריכלים המתכננים ואחראים על פרויקטים גדולים ומרכזיים. את הידע, הניסיון והיכולות שלהם הם מעבירים לסטודנטים, בהם הם רואים את דור העתיד של התחום.

  Group
 • הביטחון שלך ביום שאחרי

  בוגרי ובוגרות בצלאל משתלבים בחברות המובילות בתחומי ההייטק, התעשייה, הקולנוע והאופנה, ובהן: Apple, Google, Facebook, Samsung, Microsoft, Waze, HP, Nissan, Ford, LEGO, Wix, Lg, Frog Design, Tiny Love, Skoda, Intel, Zara, Prada, Dolce & Gabbana, Disney, Nickelodeon, snowball studios, Pixar Animation Studios ורבות אחרות.

  Group
 • חילופי סטודנטים

  בצלאל מובילה תכנית רחבה במיוחד לחילופי סטודנטים, תוך שיתוף פעולה עם למעלה מ-180 מוסדות אקדמיים מהטובים בעולם, מאסיה, אירופה, ארה"ב, דרום אמריקה ועד אוסטרליה. עד כמה זה רלוונטי לך? במהלך הלימודים זוכים כרבע (!) מהסטודנטים באקדמיה להשתתף בתכנית חילופי הסטודנטים ולטוס לסמסטר לימודים ברחבי העולם.

  Group
 • פרסים ומוניטין

  סטודנטים, בוגרי ומרצי בצלאל זוכים כל העת בפרסים יוקרתיים ובתחרויות בארץ ובעולם, ולמעשה אין אף מוסד אחר בישראל בתחומי האמנות והעיצוב לו הישגים ומוניטין דומים. בין ההישגים הבולטים: למעלה מ-10 פרסי ישראל; פרסי א.מ.ת; פרסי משרד התרבות והספורט; פרסי עזריאלי (ארכיטקטורה); פרסי מוזיאון ישראל ומוזיאון תל אביב; ייצוג ישראל בביאנלה בונציה בתחומי האמנות והאדריכלות; עשרות זכיות בפסטיבלים ברחבי העולם של סרטי אנימציה ווידאו ועוד.

  Group
 • חיים סטודנטיאליים

  אווירת הלימודים בירושלים היא ייחודית, ומאפשרת יצירה של הווי סטודנטיאלי ומרקם חברתי עשיר.

  העובדה שהמעונות החדשים של בצלאל נמצאים בלב מרכז העיר ממקמת את הסטודנטים של האקדמיה במרחק הליכה כמעט מכל אזור בילוי. החל מהמוזיאונים, הגלריות, התיאטראות ועד למתחמי מסעדות, בארים ופאבים. בין היתר תוכלו לצאת לבלות במושבה הגרמנית, במתחם התחנה, באזור מרכז העיר או בשוק מחנה יהודה, שהפך לאחד ממקומות הבילוי החמים בארץ, ומציע מוזיקה חיה, מסיבות רחוב, בירה, יין, אוכל ואירועי תרבות.

  בבצלאל איגוד סטודנטים פעיל במיוחד, ושנות הלימוד במקום מאופיינות בחיים סטודנטיאליים תוססים. ליין מסיבות הסטודנטים של בצלאל הוא הותיק ביותר בישראל, עם מסיבות שמתקיימות ברצף למעלה ממאה שנה וכבר מזמן הפכו לשם דבר.

  Group
 • הקמפוס החדש במרכז העיר

  בימים אלו, נמצאת בצלאל בעיצומו של תהליך הבנייה של משכנה החדש בלב ליבו של מרכז העיר ירושלים. זהו קמפוס מרהיב ומרשים, ובו תשתיות מן החדשניות והמתקדמות בעולם.

  הקמתו של המבנה החדש מסמלת גם את חזרתה של בצלאל אל מרכז העיר ירושלים ואת יצירתו של קמפוס עירוני שוקק, הכולל את הבניין ההיסטורי של בצלאל, בו שוכנת המחלקה לארכיטקטורה, את הקמפוס החדש ואת מעונות בצלאל החדשים, כולם במרחק הליכה קצר זה מזה.

  Group
 • תערוכת הבוגרים הגדולה בישראל

  בבצלאל נפתחת בכל שנה עם סיום הלימודים תערוכת סוף השנה, שהיא התערוכה הגדולה ביותר המוצגת בכלל בתי הספר לעיצוב ואמנות בארץ ובמסגרתה מציגים הבוגרים הטריים את פרוייקטי הגמר שלהם.
  מדובר באחת מהתערוכות המרשימות המתקיימות בישראל מדי שנה (לא רק תערוכות סטודנטים, כי אם תערוכות בכלל!), והיא מושכת אליה עשרות אלפי מבקרים. התערוכה גם מהווה מוקד משיכה למעסיקים, הן ממשרדים קטנים והן מהחברות הגדולות והמובילות בשוק, במטרה להיות הראשונים לאתר ולגייס בוגרים טריים.

  Group
 • מערך תמיכה ומלגות בשבילך

  בבצלאל מעטפת תומכת נרחבת המאפשרת לכל סטודנטית וסטודנט למצות את מירב הפוטנציאל האמנותי וליהנות מחוויית לימודים סטודנטיאלית ייחודית במרחב הירושלמי.

  המעטפת כוללת בין היתר: מלגות שכר לימוד על בסיס סוציו אקונומי ובעבור חונכות ומעורבות, שנה ראשונה בחינם לחיילים משוחררים, מעונות במרכז העיר ובהר הצופים, מערך תמיכה מקצועי משמעותי, התאמות עבור סטודנטים לקויי למידה, עולים חדשים, סטודנטים דוברי השפה הערבית ולבעלי צרכים ייחודיים. בנוסף, בצלאל מעניקה הזדמנות להשתתף במגוון רחב של פרויקטים נושאי מלגות וקורסים משלבי עשייה חברתית המתקיימים בתוך ומחוץ לכותלי האקדמיה.

  Group
Group